enru

Anykščiai EDEN projekte įvertinti kaip išskirtinis objektas

Anykščiai EDEN projekte įvertinti kaip išskirtinis objektas

Europoje kasmet inicijuojamas projektas „Europos turizmo traukos vietovės“, žinomas  EDEN (angl. European Destinations of Excellence) vardu, kurio pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į turistinių vietovių vertę ir įvairovę.       

Šiais metais pasirinkta tema „Turizmas pritaikytas visiems“ buvo nelengva, tad ne visos ššalys dalyvės pateikė savo turizmo vietoves vertinimui. O štai konkurso organizatoriai Lietuvoje sulaukė net 21 dalyvių paraiškos. Šiame konkurse buvo kviečiamos dalyvauti visos turistinės vietovės, kurių lankomi objektai ir teikiamos paslaugos yra pritaikytos ir siūlomos visiems turistams, nepriklausomai nuo jų fizinių apribojimų, negalios ar amžiaus. EDEN programoje, kurią nuo 2006 m. vykdo Europos Komisija, Lietuva dalyvauja jau septintą kartą.   

Liepos 24 d. įvyko baigiamasis EDEN projekto renginys, kurio metu buvo apdovanoti 5 įdomiausios ir geriausiai projekto tikslą atitinkančios vietovės.  Šių metų laimėtoju tapo Telšių miesto projektas „Septynių kalvų miesto paslaptys“, antroji vieta atiteko Chaimo Frenkelio vilos kompleksui. Trečiąja vieta apdovanotas Neringos projektas – „Smėlio kraštas tarp dviejų vandenų“. Ketvirtą vietą pelnė Raseinių rajono projektas „Turizmas pritaikytas visiems. Šiluva“. O penktąja vieta įvertintas Bistrampolio dvaras Panevėžio rajone.    

Taip pat, buvo įvertintos dar keturios vietovės, kurios išsiskiria savo unikalumu. Tai Dzūkijos nacionalinis parkas ir Čepkelių valstybinis gamtinis rezervatas, Pinigų muziejus, Kurtuvėnų dvaro žirgynas, bei Anykščių miestas, kuriame jauku ir patogu keliauti visiems. Kitiems projekto dalyviams taip pat buvo įteiktos atminimo statulėlės bei pažymėjimai.    

Anykščiai EDEN projektui pateikė maršrutą „Anykščių paslaptys atsiveria visiems“. Anykščiai – kultūrinio turizmo kurortas, atjaunėjęs kraštas, kuriame jauku ir saugu gyventi bei ilsėtis: „Po šituo stogu viešėti patogu“ (A. Baranauskas) - tai Anykščių miesto vizija, atspindinti miesto požiūrį į keliaujančiuosius. Vadovaujantis koncepcija „Turizmas pritaikytas visiems“, Anykščiai turi puikią galimybę prisistatyti turistams „iš vidaus“. Keliaudami pasiūlytu maršrutu įvairių poreikių keliautojai turi galimybę susipažinti su miesto istorija, kultūros, architektūros, urbanistikos paveldo objektais, įvertinti kraštovaizdžio grožį, pajausti miesto alsavimą. Šiandien Anykščiai gali pasiūlyti puikų pažintinį maršrutą specialiuosius poreikius turintiems keliautojams. Pristatytas maršrutas - tai išsamus ir visapusiškas pasiūlymas visiems pažinti ir atskleisti Anykščių miesto paslaptis!

EDEN (angl. European Destinations of Excellence) apdovanojimai skiriami naujoms, mažai žinomoms Europos turizmo vietovėms 27 ššalyse narėse ir ššalyse kandidatėse. Iššrinktos vietovės įsipareigoja puoselėti socialinį, kultūrinį ir aplinkos tvarumą. Rinkdama ššias vietoves EDEN siekia atkreipti dėmesį į Europos turizmo vietovių vertybes, įvairovę ir bendras savybes. Ji padeda skleisti informaciją apie naujas Europos turizmo vietoves, sukuria sąlygas visoje Europoje keistis gera praktika ir skatina ryššius tarp apdovanojimus pelniusių vietovių.

Pristatymo filmuką galite pažiūrėti: http://eden.tourism.lt/isskirtinis-objektas-anyksciu-miesto-paslaptys-atsiveria-visiems

 

   

« atgal